Cardman

Home > Oferta > Plastikowe Karty według zastosowania > Karty personalizowane

Karty personalizowane

Często spotykamy się z kartami, które skierowane są do konkretnej osoby.
Imię, nazwisko, czasem również i zdjęcie.
Taki zabieg nazywa się personalizacją i wykonywany może być różnymi metodami,
w zależności od zapotrzebowania klienta.

Karty personalizowane

Każda karta ma zawsze swojego właściciela, kierowana jest ona do kogoś indywidualnie. Oznacza to, że konkretna karta, skierowana jest do konkretnej osoby. Może się więc tam znaleźć imię, nazwisko, kod kreskowy danej osoby, numer płaski lub tłoczony,  czy nawet zdjęcie. Wyróżnia się kilka rodzajów personalizacji kart:

Personalizacja płaska numerami                   

Proces nanoszenia ciągów numerycznych indywidualnie dla każdej karty. Numery mogą zmieniać się w dowolny sposób: numery kolejne lub zadawane z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację płaską wykonuje się w kolorze czarnym, jednak istnieje możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorów: srebro, złoto, biel, czerwień, granat, zieleń, itp. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest swobodne i można je dostosować do życzenia klienta.

Personalizacja płaska danymi osobowymi – imienna

Proces nanoszenia danych osobowych (imienia, nazwiska, numeru karty, daty ważności, stanowiska służbowego, itp.) indywidualnie dla każdej karty. Dane pobierane są z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację płaską wykonuje się w kolorze czarnym, jednak istnieje możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorów: srebro, złoto, biel, czerwień, granat, zieleń, itp. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest swobodne i można je dostosować do życzenia klienta.

Personalizacja tłoczona numerami (embossing)         

Proces nanoszenia ciągów numerycznych indywidualnie dla każdej karty. Numery mogą zmieniać się w dowolny sposób: numery kolejne lub zadawane z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację tłoczoną wykonuje się w z pokryciem w kolorze srebrnym lub złotym. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest ustalone przez wymogi techniczne procesu.

Czcionka OCR (wysokość ok. 4,5 mm)
Dostępne znaki: 0123456789

Czcionka SIMPLEX (wysokość ok. 3 mm) Dostępne znaki: 0123456789

Personalizacja tłoczona danymi osobowymi – imienna (embossing)

Proces nanoszenia danych osobowych (imienia, nazwiska, numeru karty, daty ważności, stanowiska służbowego, itp.) indywidualnie dla każdej karty. Dane pobierane są z bazy otrzymanej w postaci pliku. Standardowo personalizację tłoczoną wykonuje się w z pokryciem w kolorze srebrnym lub złotym. Wielkość czcionki i jej rozmieszczenie jest ustalone przez wymogi techniczne procesu.  

Personalizacja tłoczona danymi osobowymi – imienna (embossing)

Czcionka OCR (wysokość ok. 4,5 mm)
Dostępne znaki: 0123456789
Czcionka SIMPLEX (wysokość ok. 3 mm)
Dostępne znaki: 0123456789 ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWXYZ ĄĆĘŁŃÓŚŻŹ #()’,.&/

Nadruk płaski jednokolorowy

Wykonywany jest on metodą termodruku. Posiada nadruk numerków kolejnych i zmiennych danych personalnych.

Nadruk wypukły

Wykonywany jest on metodą embossingu. Posiada nadruk numerków kolejnych i zmiennych danych personalnych.

Nadruk kodów kreskowych

Wykonywany jest on metodą termodruku. Według życzenia klienta, nanosi się odpowiedni rodzaj kodu kreskowego na daną kartę, którą później można wykorzystać w bardzo szerokim zakresie.

Kodowanie pasków magnetycznych ciągami znaków liczbowo- literowych

Nadruk pełnokolorowy

Wykorzystuje się go do produkcji identyfikatorów, jak również i do legitymacji ze zdjęciami.


Zdarza się, iż firma ma zapotrzebowanie na takie karty, które muszą być wydawane regularnie przez cały czas. Firma CARDMAN, świadczy usługi Serwisu Personalizacji, który polega na tym, że personalizacja kart wydrukowanych offsetowo w większej ilości, odbywa się przez dłuższy okres czasu – mniejszymi ilościami jednorazowymi.
Zwykle mamy z takim rozwiązaniem do czynienia, jeśli chodzi o kluby lub karty dla VIP-ów. Wciąż bowiem pojawiają się nowe osoby, a więc i zapotrzebowanie na takie karty jest rozłożone w czasie. Dzięki naszej ofercie, każdy ważny klient, może szybko otrzymać kartę ze swoim nazwiskiem.

Karty SIM

Karty magnetyczne